اسنوا برای مراقبت‌ از سلامت فیزیکی و روانی کارکنانش، همکاری با پرکتینو، یک استارتاپ ایرانی را آغاز کرد

ما در اسنوا معقدیم که حمایت از استارتاپ ها نقش مهمی در توسعه فعالیت های ما داراست. همکاری با این شرکت ها در بهینه سازی فرهنگ نوآوری، توسعه فناوری‌های جدید، ارتقاء دانش مدیریت منابع انسانی و روابط چندگانه با مشاغل کوچک موثر است.

بسیاری از شرکت های بزرگ جهان مانند فیلیپس، حایر، الکترولوکس، سامسونگ و ال جی با حمایت از استارتاپ ها توانسته اند سهم بیشتری از بازار را از بازیگران مطرحی مانند GE و Whirlpool به دست آورند.

اسنوا پس از تجربه همکاری با استارتاپ هوما، رویه جدیدی برای استفاده از استارتاپ ها در کسب و کارش را پیش گرفته است. تاسیس مرکز نوآوری و کارخانه فناوری و تاسیس صندوق خطرپذیر شرکتی (CVC)، از جمله این اقدامات است. اسنوا در ادامه همکاری با استارتاپ‌های ایرانی بخش مراقبت از سلامت فیزیکی-روانی کارکناش را با استارتاپ پرکتینو آغاز کرده است.

حامد انصاری‌پور، مدیر منابع انسانی اسنوا درباره این همکاری می‌گوید:«سرمایه انسانی از مهمترین عوامل رشد و توسعه کشورها هستند. همکاری بین شرکت های بزرگ در حوزه فناوری و استارتاپ ها روشی کارآمد برای تقویت صنایع و کسب و کارهای کشور است. این همکاری از یک طرف به شرکت های بزرگ کمک می کند تا با جذب نیروهایی مستعد، بدنه کارشناسی و مدیریتی خود را بهبود بخشند و به بازارهای بالقوه دسترسی پیدا کنند. و از طرف دیگر به استارتاپ ها در تسریع فرایند توسعه‌شان یاری می‌رساند.»

وی تاکیدکرد: «حمایت از استارتاپ‌ها در اسنوا در راستای مسئولیت اجتماعی شرکتی، ارزش ‌آفرینی و حمایت از نخبگان صورت می‌گیرد که می‌تواند در ارتقاء دانش کارکنان و روحیه نوآوری و خلاقیت سازمانی موثر باشد.»

به گفته مدیر منابع انسانی اسنوا در سال های گذشته بخشی از جذابیت هایی که اسنوا در محیط کاری خود ارائه کرده است، شامل بهبود محیط های کاری از نظر ارگونومیک و تغییر ساختارهای تیمی با تعمیق روابط دوستانه و اعطاء تسهیلات متعدد در خرید و سفر به کارکنانش و توسعه مراقبت از سلامت فیزیکی-روانی آنها است.

سعید حقیقت، بنیانگذار پرکتینو نیز درباره اهمیت این تعامل می‌گوید:«همکاری با شرکت های بزرگ برای اکوسیستم های نوآوری و بویژه استارتاپ ها موقعیت های ارزشمندی را فراهم می کند. بویژه در شرایط فعلی که این اکوسیستم به واقع دچار اختلال بنیادی است ، تعریف فعالیت های مشترک می‌تواند در ایجاد ارزش‌های مشترک اقتصادی و اجتماعی راهگشا باشد.»

به گزارش سایت ایران تلنت، اسنوا در سالهای اخیر جزو سی برند محبوب کارفرمایی از نظر کارجویان بوده است. در این گزارش میزان حقوق دریافتی، فرصت‌های ارتقا و مسیرشغلی مشخص، امنیت شغلی، داشتن فرصت یادگیری و توسعه فردی و ساعات کاری منعطف از مواردی بوده است که کارجویان به آن امتیاز بیشتری داده‌اند.

پرکتینو که یک استارتاپ ایرانی است، در سال 1399 در مرکز نوآوری سازمان بازنشستگی کشور (صبا نو) مستقر شد و این سازمان سرمایه گذاری مستقیمی بر روی آن انجام داد. هدف اولیه این استارتاپ، حفظ کیفیت زندگی بازنشستگان بویژه سالمندان با محوریت ورزشی و ساختار حمایتی، ذهنی، فیزیکی، تغذیه است. این مدل در سال 1400 به کارکنان شرکت ها توسعه پیدا کرد ه و با یک موتور هوش مصنوعی، برنامه های اصلاحی و حمایتی را تعریف کرده است.